1. ja 3. klass regilaulupäeval Vikil

Loomise kuupäev 17.05.2024

Aste kooli 1. ja 3. klassi õpilastel oli väga tore võimalus osaleda 16. mail 2024 Mihkli talumuuseumis traditsioonilisel laste regilaulupäeval. Päeva raames avastasime regilaulude põnevat maailma, tutvusime Eesti rahvakalendri kevadiste pühade kommetega ning uurisime kevadist loodust ja selle suhet inimesega läbi aegade.

Õpitubades laulsid poisid koos meestega meestelaule ja tüdrukud said kiikuda ning Sõrulaste eestvedamisel kiigelaule laulda. Korjasime ja mekkisime kevadisi taime-vitamiine (noored naadi-, võilille- ja nurmenukulehed, metslauk ja vahtraõied). Keetsime igaüks nn kuldse muna, mille saime koju kaasa. Õpetaja Helje Raaperi juures kuulasime rahvajutte ja tegime koos regilaulu varsakesest. Mari Lepik mängis meiega rahvalikke ringmänge. Päev oli õpetlik, laulik, tore ja soe.

Suur tänu korraldajatele ja tegijatele.

Merle Kivi

Viimati muudetud 17.05.2024.