Rahvusvahelise projektiga ERASMUS+ Poola Vabariigis

Loomise kuupäev 15.10.2024

ERASMUS+ projekti ADAPT raames toimus 6.-11. oktoobril Poola Vabariigis, Rybniku koolis 4 projektis osaleva kooli (lisaks meie koolile koolid Austriast, Poolast ja Portugalist) töökoosolek.

Aste Põhikoolist osalesid 4 õpilast: Ketter Jano, Janelle Aaslaid (8. kl), Kaarel Sai, Gregor Kallas (9.kl) ja 2 õpetajat: projektijuht Maia Tõhk ja koolijuht Ulvi Valge.

Päevad Poolas olid täis õppetööd ja kohalikku kultuuri.

Koolis oli pikkadel töökoosolekutel teemadeks:

- AI ja selle võimalused;

- Ajakirjandus ja tehisintellekt: mida uskuda ja mida mitte?

- Kuidas töötab tehisintellekt;

- Väitlus teemal: kas tehisintellekt on inimkonnale kasulik?

Rybnik on linn Tšehhi piirist 16 km kaugusel, linn on keskaegse arhitektuuriga ja suur turistide tõmbekeskus. Üks päev oli planeeritud vastuvõtja kooli poolt kogu projektimeeskonnale väljasõiduga Poola tuntuimasse -imeilusasse keskaegsesse endise kuningriigi pealinna Krakowisse, mille ehitas (legendi järgi) juba 4. sajandil kuningas Krak draakoni koopa kohale. Saime linnast hea ülevaate laevasõidul Wisla jõel.

Kuigi pikad päevad olid täis inglisekeelset mõttetööd, said õpilased, kes elasid peredes, hea ülevaate sealsete õpilaste koolipäevadest ja peretraditsioonidest: õhtud peredega olid sisutatud õpilastele mitmete tegvustega. Eriti meeldejääva elamuse pakkusid suursugused ning huvitava ajalooga linnad Lõuna -Poolas.

Ketter Jano

Aste Põhikooli 8. klass